Žáci U13

Zhodnocení letní přípravy a první mistrák

Napsal Pavel Matějka 03.09.2023

Tento týden jsme zakončili letní přípravu a ihned jsme vlétli na první mistrovský zápas.

Letní příprava začala v druhé polovině července. Jako každý rok jsme se potýkali s problémovou docházkou zapříčiněnou dovolenými, tábory a prarodiči. Dá se říct, že každých 14 dní jsme trénovali nové kluky. Doufám, že se toto do budoucna změní a většina hráčů absolvuje celou přípravu. Letní přípravu hodnotím pozitivně.

V přípravě jsem tentokrát odehráli méně zápasů a soustředili jsme se převážně na utužování kolektivu a zvýšení kondice.

Přípravné zápasy:

Neratovice 8:5 MFK Trutnov

MFK Trutnov 6:4 Slavia HK

FK Náchod 9:4 MFK Trutnov

Memoriál Kubeček - 1. a 3 místo.

HK 20:1 MFK Trutnov

Celkem se do přípravy A a B týmu zapojilo 30 hráčů.

Přestupy do MFK: Kozek, Paclt, Neuer, Machata, Dvořák a Brož - všechny tady vítám ať se Vám v Trutnově líbí a daří.

Svitavy 3:18 MFK Trutnov

Sestava: Kopecký, Rydval, Minařík, Tryzna, Nulens, Štiller, Matěáska, Kozak, Brádler, Geisler, Šopinec, Maličký, Herman

Branky: Šopinec 7x, Kozak 3x, Minařík 2x, Chmelík, Matěáska, Geisler 2x, Brádler 2x

Hodnocení utkání:

Do utkání jsme vstoupili dobře, během chvilky jsme vyhrálvali 4:0. Zápas hned od začátku jsme měli pod kontrolou. Soupeře dostal do hry rozhodčí, kdy odpískal velmi přísnou penaltu za hraní rukou. Toto nás trošku rozhodilo, ihned poté jsme po naší lehkovážné chybě dostali branku na 4:2. Naštěstí jsem se z toho rychle oklepali a znovu začali soupeře přehrávat. Výsledkem toho byl výsledek po třetině 7:2. Druhá třetina z naší strany byla velmi dobrá. Soupeři jsme přidali dalších 8 branek a žádnou jsme nedostali, což je velmi cenné, jelikož na velké branky je každá střela nebezpečná. Soupeře jsme k naší brance pustili skoro sporadicky. Ve třetí třetině jsme dali první branku, poté znovu pomohl sudí domácím, kdy pískl u našeho vápna velmi přísný faul. Soupeř vystřelil doprostřed branky, bohužel naši brankáři zatím nemají nárok na to, aby chytili míč pod břevno. Zápas jsme již pak v klidu dohráli. Poslední třetina z naší strany byla nejslabší. Hodně nepřesností i pohyb byl již horší. Přesto odjíždíme pozitivně naladění ze Svitav a lepší start do nové sezóny jsme mohli mít jen těžko.

Příští týden hrajeme proti Náchodu, kde nás čeká velmi těžký soupeř.