Vítězné zimní klouzání na umělce v Desné …

Mistrovské utkání Fortuna Divize C 17. kolo

Sobota 11. března 2023  10:55 hodin  UMT Desná

TJ Velké Hamry - MFK Trutnov  1:2  (0:1)

Branky : 66. M. Svrček - 18. vlastní, 63. J. Slavík

ŽK : 3:2, ČK : 0:0

Diváků : 100

Trutnov : T. Hampl - M. Macek, P. Zieris, M. Mařas, Š. Čechovič, M. Knap, M. Trávníček (82. M. Rajnoch), J. Zezula (90. J. Tobiáš), V. Horčička (71. J. Turner), P. Brejcha, J. Slavík (90. J. Balcar)

Vladimír Marks, trenér MFK Trutnov

Před zápasem jsme vzhledem k počasí a terénu bojovali za zrušení zápasu, nicméně jsme byli jediní, a tak jsme museli utkání na zasněžené umělé trávě v Desné odehrát, přestože se hazardovalo se zdravím hráčů. Na utkání jsme se těšili, chtěli jsme, aby si to na hřišti rozdali dva kvalitní divizní týmy, bohužel se sobotní dopoledne změnilo ve sněžné hrátky. Na neregulérní hrací ploše jsme se chtěli alespoň trochu pokusit fotbal, a tak jsme díky losu zvolili pro první poločas útočení na upravené polovině hřiště. Vytvořili jsme si několik šancí a po jedné z nich si domácí srazili míč do vlastní branky. V druhé půli vcelku logicky dovolilo hřiště náš tým zatlačit a nakopávanými míči do našeho vápna si domácí vytvořili několik závarů, avšak z brejku se podařilo skórovat opět nám. Přestože jsme po centru brzy inkasovali gól na 1:2, vítězství jsme si už dokázali pohlídat. Tentokrát není možné hodnotit, natož vyzdvihovat jednotlivce, ale o to více vyniklo naše týmové pojetí a bojovnost. Tým šlape a kluci podle mě na hřišti nechali na rozdíl od domácích srdce, díky čemuž jsme získali všechny tři body, které potřebujeme potvrdit příští týden na domácím hřišti proti sousednímu Náchodu.