Dívky WU19

Velké zklamání – neuznaný gól a prohra na penalty!

Napsal Karel Kužel 24.10.2022

Na domácím hřišti UMT Trutnov jsme přivítali poslední tým tabulky FC Praha. Věděli jsme, že to bude hodně náročný zápas a bude záležet hlavně na našem přístupu k zodpovědné hře. Soupeř se celý zapas snažil hrát kombinační fotbal s přihrávkami po zemi. My jsme vystupovali z bloku do rychlé kombinace a pasy do krajních záložníků. Tím jsme slavili úspěch v 8. minutě, kdy po přihrávce do pravého křídla centrovala Petráková ostrý míč po zemi do vápna, kde si obránkyně srazila míč do vlastní sítě. To se nám povedlo i o 15 minut později s tím rozdílem, že Petráková zakončovala únik střelou na branku a skórovala. Nicméně po konzultaci s pomezním laikem byl gól neuznán, což naše holky rozhodilo z koncentrace. Zbytečně jsme přicházeli o míč v souboji jeden na jednoho místo přihrávky. To soupeř využíval k přechodu do protiútoku. Po jedné této ztrátě na konci první půle se nestačila vrátit střední záloha, která nepohlídala hráčku před velkým vápnem. K ní se dostala zpětná přihrávka a střelou ze za vápna poslala míč za tyč. Do druhé půle jsme nastoupily s tím, že musíme pohlídat středové hráčky soupeře a zlepšit kombinaci. To se nám povedlo, jelikož v 51. minutě si Ryšavá dokázala před vápnem vypracovat klid ke střele a strhla vedení na naší stranu 2:1. Bohužel 7 minut na to soupeř znovu srovnal střelou ze za vápna. Od té chvíle se hrál otevřený fotbal, při kterém jsme se dostávali do zakončení, ale když jsme neproměnili ani v 90. minutě střelu z úrovně penalty, následoval penaltový rozstřel, při kterém byli šťastnější hosté.

MFK Trutnov – FC Praha 2:2 (1:1) PK 4:5

Sestava MFK: Dvořáková – Jirmanová (Havlová),Kuželová, Kadečková, Sauermannová – Holásková – Petráková (Sokolvá), Šípková, Ryšavá, Zahálková (Jindřišková) – Pišná (Trojanová)

Branky: vlastní, Ryšavá