Dívky WU19

SK Dynamo České Budějovice -  MFK Trutnov

Napsal Matěj Mařas 11.09.2022

Po krátké letní přípravě s omezeným počtem hráček jsme do Českých Budějovic vyrazili s nabitým kádrem 18 děvčat. Do zápasu jsme chtěli vstoupit v obranném bloku s pěti záložnicemi s vizí pokusit se po každé rozehrávce co nejdéle udržet míč na kopačkách.

Soupeř na nás nastoupil s důraznou hrou v osobních soubojích. Nedařilo se nám eliminovat průnikové přihrávky ze středu hřiště, i když jsme tam měli tři středové hráčky. Z toho pramenili náběhy za naši obranou linii, kde jsme útočnice Budějovic občas vystavili ofsajdu. Dále se nám nedařilo přebírání hráček v obranné fázi hry a stoperská dvojice se dostávala do přečíslení. Soupeř tyto naše nedostatky trestal nebezpečným zakončením a několika nájezdy, které likvidovala gólmanka ve spolupráci s obránci, avšak tyto útoky se valily jeden za druhým, proto skóre rychle narůstalo a v poločase se zastavilo na 9:0. Nutno podotknout, že v té době již odstoupili obě stoperky pro zranění kolene. S jednou jsme museli ihned na vyšetření do nemocnice, kde se naštěstí nepotvrdilo vážné poranění. Druhý poločas se již dohrával a dívky bojovaly. Konečný výsledek 12:0 je hrozivý, ale ukázal nám spoustu věcí ke zlepšení. Máme mladý nadějný tým, a proto je potřeba se poučit a pracovat dál.