Žáci U13

Nezvládnuté derby v Náchodě a následně tři výhry v řadě

Napsal Pavel Matějka 28.09.2023

Zhodnocení čtyř zápasů, nejprve prohra v Náchodě a poté tři výhry v řadě proti soupeřům z Čáslavi, ČAFC Praha a Vyšehradu.

FK Náchod 9:6 MFK Trutnov

Branky: Chmelík 2x, Kozak, Matěáska, Brádler, Zahrádecký

Sestava: Kopecký, Rydval, Chmelík, Kozak, Matěáska, Brádler, Zahrádecký, Nulens, Tryzna, Zálešák, Štiller, Šopinec, Geisler, Maličký, Herman

Hodnocení zápasu:

Zápas se mi nehodnotí vůbec lehce, celý týden jsme se pokoušeli na soupeře z Náchoda připravit. Po našem bídném výkonu v první polovině zápasu, musím říct, že se jedná o soupeře, se kterým si nemůžeme prozatím poradit. Není to, ale kvůli tomu, že bychom na soupeře herně neměli, spíše zápas nezvládáme v hlavách. Začátek zápasu byl z kategorie našich nejhorších výkonů, ustrašený, bez pohybu atd.. Prohrávali jsme 5:0 v půlce utkání. Druhá třetina byla z naší strany lepší, zápas již byl vyrovnanější, dokonce jsme byli mírně nebezpečnější než soupeř. V poslední třetině jsme konečně začali hrát, jak si představuji. Dokázali jsme snížit na 5:3, měli jsme další dvě tutové šance na snížení na 5:4, ale neproměnili jsme je. Soupeř pak dvěma slepenými brankami dokázal zápas rozhodnout. My jsme pak už jen korigoali skóre na 9:6. Soupeři musím pogratulovat k vítězství, vyhrál zaslouženě a my se z našeho ustrašeného výkonu musíme poučit. Začít hrát fotbal ve 40. minutě je pozdě.

FK Čáslav 5:11 MFK Trutnov

Branky: Minařák 4x, Kozak 3x, Chmelík 2x, Matěáska, Maličký

Sestava: Kopecký, Rydval, Kozak, Minařík, Chmelík, Matěáska, Maličký, Brádler, Herman, Nulens, Tryzna, Zahrádecký, Štiller

Zápas jsme zaslouženě vyhráli, soupeře jsme po většinu zápasu přehrávali. Náš výkon však měl k ideálu velmi daleko. Spousta nepřesností a hlavně sólování. Naše hra se úplně vytratila. Třetí třetinu jsme dokonce byli horší než náš soupeř. Tento výkon by určitě nestačil proti kvalitnějšímu soupeři. Musíme se prezentovat daleko lepší hrou. Největší zajímavostí byly děravé sítě na hřišti. Kdy každý míč proletěl brankou a následně začalo dohadování, zda míč šel vedle či proletěl mezi tyčemi.

MFK Trutnov 15:2 ČAFC Praha

Branky: Herman 2x, Chmelík 3x, Kozak 3x, Matěáska 2x, Brádler, Geisler 2x, Nulens, Bradáček

Sestava: Kopecký, Rydval, Matěáska, Hermna, Chmelík, Brádler, Bradáček, Geisler, Nulens, Maličký, Kohler, Poštěk, Zahrádecký, Zálešák

Tento zápas se nám povedl. Soupeře jsme po celý zápas jednoznačně přehrávali a vytvářeli jsme si jednu příležitost za druhou. Zejména vstup do utkání byl výborný. První třetina skončila 7:0. Díky tomu dostali větší prostor na hřišti i hráči širšího výběru áčka. Zápas jsme kontrolovali a nutno podotknout, že jsme soupeři moc šancí nedali. Soupeř nás překonal pouze z dálky z přímého kopu. Některé gólové akce si určitě zasloužily potlesk. Soupeř byl snaživý a myslím si, že určitě nepodal špatný výkon, ale dnes se nám to sešlo a zahráli jsme opravdu dobře.

FK Slavoj Vyšehrad 4:11 MFK Trutnov

Branky: Matěáska 3x, Brádler 2x, Minařík 2x, Geisler 2x, Nulens, Kozak

Sestava: Kopecký, Rydval, Brádler, Matěáska, Minařík, Geisler, Nulens, Kozak, Maličký, Zálešák, Poštek, Tryzna, Kohler, Bradáček, Herman, Šopinec

Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře, prvních 5. minut zápasu jsme byli pod tlakem soupeře a jen tak tak jsme přežili jejich nápor. Z rychlého protiútoku vstřelil úvodní brnaku utkání Brádler a tím nás uklidnil. Od té doby jsme byli více na míči a byli jsme nebezpečnější. Po první třetině jsme vedli 3:0. Nutno podotknout, že soupeř byl vyrovnaným soupeřem a zápas z daleka nebyl rozhodnutý. Ve druhé třetině jsme přidali další branky a odskočili jsme do vedení 7:2. V té době jsme již zápas měli pod kontrolou. Více jsme střídali a tím se úrveň naší hry zhoršila, i přesto jsme dokázali třetí třetinu vyhrát a nakonec zvítězit 11:4. Zápas dvou vyrovnaných týmů, kdy rozhodla naše velmi dobrá hra v obraně, zejména zajišťování se a v útoku jsme byli daleko nebezpečnější než soupeř a oproti jiným zápasům jsme svoje šance dokázali velmi dobře vyhodnotit a dát gól.

V příštím týdnu hrajeme dva zápasy, ve čtvrtek proti Hájím a v neděli proti Chrudimi.