(Ne)zasloužený domácí debakl, ale někdy se to tak prostě sejde …

Napsal Petr Brejcha 24.05.2024

Mistrovské utkání Fortuna Divize C 27. kolo

Neděle 19. května 2024  17:00 hodin  stadion Trutnov

MFK Trutnov - SK Benátky nad Jizerou  1:6 (0:2)

Branky : 75. A. Doležal - 40. D. Poběrežský, 44. D. Komárek, 63. J. Zabilanský, 89. M. Bodlák, 90.+2 T. Mlynka, 90.+4 P. G. Jimmy

Rozhodčí : J. Papežík - J. Kvaček, M. Fojtík

Delegát FA : Z. Poppr

ŽK : 4:2, ČK : 0:0

Diváků : 350

Trutnov : M. Hofírek - M. Sapár (61. M. Kruliš), L. Kundrt, P. Zieris, J. Zezula, M. Štěpánek (46. J. Slavík), M. Knap, V. Horčička (70. P. Holubec), Š. Čechovič (85. Š. Duch), M. Trávníček (61. A. Doležal), P. Brejcha

Vladimír Marks, trenér MFK Trutnov

První poločas jsme si dali opakování z minulého týdne, prakticky jsme zamkli hosty na jejich polovině a vytvářeli si jednu vyloženou šanci za druhou. Stačily však dvě individuální chyby ve 40. a 44. minutě a hosté nekompromisně trestali. Druhý poločas už potom bylo těžké aspirantovi na postup vzdorovat, přesto jsme ještě v 88. minutě mysleli na zdramatizování výsledku. Bohužel jsme v poslední pětiminutovce inkasovali ještě třikrát a výsledkem je domácí debakl a komplikace do závěru sezóny. Zápas rozhodla kvalita, která byla jednoduše vyšší na straně hostů.

Tomáš Staněk, trenér SK Benátky nad Jizerou

Na jednu stranu mi je hrozně líto soupeře, protože po první půli bychom se vůbec nemohli divit, pokud by byl stav kupříkladu 5:2 pro domácí. Do zápasu jsme totiž nastoupili brutálně špatně bez pohybu a agresivity. Soupeř měl do dvacáté minuty tři brankové příležitosti, z nichž dvakrát šel sám na bránu. Domácí dojeli v první půli na to, že jsme měli v brance Stráču. V první půli jsme tedy vytěžili z minima maximum a vedli 2:0. Opravdu jsme ale byli špatní, byla to taková naše klasika, když hrajeme venku. Ve druhém poločase domácí změnili rozestavení, ale nevím, jestli jim to úplně pomohlo. Ač měl Trutnov optickou převahu, gól jsme jim nabídli sami. V závěru jsme poté krutě trestali z brejků. Když to shrnu, pro soupeře to je hořká porážka, avšak na druhou stranu jsme vstřelili šest branek. Domácí měli v prvním poločase ty samé šance, které ale neproměnili a v tom je to tedy spravedlivé.