Žáci U12

Na domácím hřišti jsme porazili Náchod

Napsal Pavel Matějka 22.09.2022

Dne 17.09.2022 jsme na domácím hřišti přivítali soupeře z FK Náchod, který v letošní sezóně neztratil ještě ani bod.

Výsledek:

MFK Trutnov 6:4

Branky: Minařík 3x, Geisler 2x, Chmelík

Sestava:

Kopecký, Minařík, Brádler, Matěáska, Chmelík, Geisler, Bradáček, Herman, Štiller, Maličký, Tryzna, Nulens

Hodnocení zápasu:

Vstup do utkání z naší strany nebyl ideální. Kluci se rychle a ve většině případech zbytečně zbavovali míče. V první třetině se hrál vyrovnaný zápas s velkým množstvím nepřesností. První branku vstřelil soupeř. Dá se říct, že tato branka nám pomohla, od tohoto momentu jsme začali hrát a soupeře mírně přehrávat. Výsledkem toho bylo otočení výsledku na 2:1 zásluhou Minaříka 2x. Do druhé třetiny jsme vstoupili daleko lépe a dokázali jsme soupeři odskočit na 4:1 (Geisler, Chmelík). V té době se zdálo, že zápas již zvládneme vyhrát. Náš výkon poté bohužel začal stagnovat a soupeř se začal dostávat do šancí, dvě proměnil a několik šancí i za cenu obětování chytil Kopecký. Velmi důležité branky vstřelili na konci třetiny Geisler a Minařík 6:3. Třetí třetina z naší strany byl spíše boj než fotbal. Na míči byl soupeř a my hrozili pouze z brejkových situací. Soupeři se podařilo snížit na 6:4. Nic dalšího jsme soupeři nedovolili, a proto bereme 3 cenné body. Za zmínku stojí i to, že posledních 15 minut utkání odchytal kapitán týmu Brádler, který vystřídal v brance zraněného Kopeckého. Náš útočník předvedl v brance výborný výkon a nepustil za své záda žádnou střelu.

Celý tým si zaslouží velkou pochvalu, dokázali jsme porazit a po většinu zápasu přehrávat soupeře, který nás v letní přípravě porazil 15:5. V zápase nebylo úplně tolik pohledných akcí, jako v předešlých zápasech, ale celý tým vše nahradil bojovností a touhou zvítězit. Velkou pochvalu si zaslouží celá obrana v čele s Kopeckým a Hermanem.

Příští týden hrajeme s Čáslaví, znovu na domácím hřišti a je potřeba tuto vyhru nad silným Náchodem potvrdit.