Dívky WU19

Lehké drama do 6.minuty, pak jen defenziva

Napsal Karel Kužel 07.11.2022

V nedělním zápase jsme přivítali lídra tabulky FKM Vysočina Jihlava. V sestavě jsme udělali pár změn tak, abychom rozložili zátěž. Do brány nastoupila zkušená Kadečková, ale již v 1. minutě inkasovala po zahrání rohového kopu, kdy míč propadl na malé vápno, kde se hostující hráčka nemýlila. Trutnovačky se ale ničeho nezalekly a po aktivním tlaku Svobodové na rozehrávku ve středu hřiště přišla po zisku míče kolmice za obranu na Ryšavou, kterou nešikovně ve vápně křižovala hostující obránkyně a byl z toho pokutový kop. Kapitánka Ryšavá se nemýlila a v 5. minutě byl stav 1:1!  Bohužel hned po rozehrávce nás zatlačily a za minutu vedly 1:2. Zkušená Jihlava si po této brance již průběh hry pohlídala. Tým začal trestat naše nedostupování hráček. A i když to tak nemusí vypadat, tak díky kvalitnímu výkonu Kadečkové v bráně byl poločasový výsledek jen 1:6. O pauze jsme si znovu zopakovali, jak je důležité rychle přistupovat k soupeři a těsně je bránit. Prostřídali jsme. Do branky šla Dvořáková a svým dobrým výkonem dovolila soupeři pouze 3 branky ve druhé půli. Jihlava předvedla rychlou kombinační hru s rotací hráček a kvalitní střelou z velkého vápna. Pro nás byl tento zápas velkou zkušeností. Malý úspěch je, že patříme mezi 4 týmy, které dokázali FKM Jihlava vstřelit gól.

MFK Trutnov - FKM Vysočina Jihlava 1:9 (1:3)

Rozhodčí: Petrů, bez karet, diváků 50.

Sestava MFK: Kadečková – Kuželová, Holásková, Petráková, Jirmanová – Zákravská – Svobodová, Šípková, Ryšavá (C), Zahálková  – Pišná

(Dvořáková, Trojanová, Sokolvá, Sauermannová, Bartošová, Hrbasová, Schreiberova)

Branky: Ryšavá (pen)