Hodnocení: Háje a Kolín U14

Napsal Pavel Matějka 17.09.2024

Hodnocení zápasů MFK Trutnov U14

MFK – Háje 8. 9. 2024 – výsledek 2:6

Naše poslední utkání s tímto týmem v Praze na jaře tohoto roku dopadlo pro nás velmi špatně, ať už výsledkově, tak hlavně výkonem našich hráčů. Očekával jsem, že doma předvedeme lepší hru, ale od začátku to nebylo z naší strany optimální. Poločas skončil vedením hostů 1:3. Řekli jsme si, že dáme po přestávce rychlý gól a utkání ještě vyhrajeme. Po poločasu se podařilo Vojtovi Kamitzovi gól dát a soupeře jsme jasně přehrávali. Očekával jsem další náš gól, ale místo toho přišla zlomová pětiminutovka utkání, kdy jsme udělali v obraně další hrubou chybu (už druhá a opět přihrávka obránce před naší bránu) a přišel trest v podobě gólu soupeře. V zápětí jsme pak neproměnili naši šanci při nájezdu na brankáře.  Inkasovali jsme pak ještě dva góly a zůstali tak bez bodů. I když soupeř nebyl dnes herně lepší, tak našimi lacinými chybami a nedostatečným herním nasazením jsme si body ani nezasloužili. Z tohoto utkání bych vyzdvihl výkon Vojty Kamitze (ročník 2012), který svým pohybem, technikou, a hlavně chutí hrát předčil většinu svých starších spoluhráčů.

Kolín – MFK 11.9. – výsledek 3:7

Utkání se hrálo na nepříliš kvalitním travnatém povrchu, ale od začátku jsme byli mírně lepším týmem. Poločas skončil naším vedením 3:1. Hned na začátku poločasu jsme dali gól na 4:1 a vypadalo to, že zápas v klidu dohrajeme. Domácí ale o poločase vystřídali 4 hráče, a i díky jejich důrazu, rychlosti a našim zbytečným ztrátám míče ve středu pole, jsme v průběhu dvou minut dostali dva góly a začali být nervózní. Trochu jsem začal mít strach o psychiku našich hráčů a dalšího vývoje zápasu, ale naštěstí jsme to ustáli, postupně přidali další tři góly a zaslouženě vyhráli 7:3. Tyto 3 důležité body jsme potřebovali pro herní pohodu do dalšího těžkého zápasu s týmem Tempo Praha, který nás čeká již za 4 dny v Praze. Celý tým hrál velmi dobře, za zmínku stojí ale určitě výkon Jakuba Chmelíka s jeho 4 góly a také skvělý zákrok brankáře Aleše Kopeckého, který před koncem zápasu vyrazil mimo branku přímý kop mířící do pravé šibenice.