Napsal Karel Kužel 17.09.2023

FK ČÁSLAV, z. s. : MFK Trutnov 5:0 (3:0)

Rozhodčí: Svoboda, bez karet, diváků 50.

Sestava MFK Trutnov: Jindřišková (G) – Matušová, Holásková(C), Davidová; Lieserová – Žabová – Zahálková, Pišná, Kuželová, Svobodová – Dostálová (Yakym, Sauermannová Trejbalová)

Na velmi špatném trávníku s nespočtem děr jsme odehráli pro nás velice fyzicky náročné utkání. Domácí dobře kombinovali a od začátku zápasu diktovali tempo hry. My jsme spoléhali po zisku míče na rychlý přechod do stran nebo kolmicí na útočnici, nicméně Čáslavské obránkyně byly pozorné. Pouze u jednoho náběhu se aktivní Dostálové povedlo proklouznout za obranu, ale křižující domácí hráčka o ní „kobrtla“ a tím ji zastavila. Je zapotřebí zmínit, že z důvodu absence dvou našich gólmanek do brány naskočila Jindřišková a tým hned podržela v 6.minutě, kdy střelu na pravou tyč zpoza šestnáctky vytěsnila na roh. V 11. minutě jsme opět nechali mnoho prostoru před naším vápnem a zakončující hráčka měla klid ke střele, 1:0. V 17. minutě opět zakončení zpoza vápna do tyče a dorážka aktivních domácích, 2:0. Ve 34. minutě jsme chybovaly v rozehře a domácí trestaly na poločasových, 3:0. V druhém poločasu jsme přesunuli Svobodovou do středu a tím se povedlo eliminovat sílu soupeře v zakončení před naší šestnáctkou. V 51. minutě po špatném zpracování naší hráčky ve středu hřiště přišla kolmá přihrávka do otevřené obrany a domácí útočnice se nemýlila, 4:0. V 81.minutě po závaru v našem vápně jsme prováhali převzetí míče a vyjetí do útoku, místo toho přišla ztráta a úprava skóre na konečných 5:0.

V příštím kole nás doma čeká Mělník a my musíme přidat lepší práci s míčem včetně zapojení do pohybu i hráček bez míče.