Dívky WU19

Dorostenky doma porazily Vlašim a slaví první 3 body

Napsal Dita Fuchsová 12.10.2022

Dorostenky v neděli v rámci 6. kola 2. ligy přivítaly na domácím hřišti v Horním Starém Městě tým FC Sellier Bellot Vlašim s dosavadní nulou v součtu bodů. A zápas pro ně nezačal dobře, když ve druhé minutě propadl míč za obranu a hostující útočnice zakončovala po samostatném úniku za záda bezmocné brankářky. Pro domácí hráčky to byla studená sprcha a chvíli trvalo, než se z toho vzpamatovaly. Hostující hráčky dále zaměstnávaly obranu a využívaly rychlosti své křídelní hráčky. S postupem času se častěji dostávaly do hry i domácí fotbalistky - individuálně to zkusila Adéla Ryšavá a po ní Tereza Svobodová, z přímého kopu Barbora Petráková branku netrefila. Až v 37. minutě se po individuální akci prosadila Adéla Ryšavá a srovnala na 1:1. O 5 minut později bylo rušno na druhé straně, na poslední chvíli ovšem zasáhla stoperka Anna Kuželová. Do poločasu se skóre nezměnilo. Vstup do druhého poločasu se Trutnovačkám vydařil mnohem lépe než v úvodu zápasu. Nejprve se středem probíjela Tereza Svobodová, v zakončení jí ale chyběly síly. Ve 48. minutě předvedly domácí hráčky nejhezčí kombinační akci zápasu, když se ve středu hřiště rychlými přihrávkami po ose Ryšavá - Šípková - Trojanová dostal míč opět ke kapitánce týmu a ta s přehledem zakončila - 2:1. O tři minuty později to již bylo o 2 branky, když si míč před vápnem hostí našla opět Ryšavá a dostala se k zakončení. Hra se poté rychle přelévala od vápna k vápnu, hostující hráčky si vybojovaly řadu standardních situací, které ovšem neproměnily. Domácí hrozili z protiútoků. V 89. minutě nastřelila trutnovská Ryšavá břevno! Další branka ovšem nepadla, a tak se děvčata radovala z první výhry v sezóně. Zisk 3 bodů je navíc posunul z poslední 12. příčky na průběžné 10. místo.

MFK TRUTNOV - FC SELLIER BELLOT VLAŠIM 3:1 (1:1)

Sestava MFK: Dvořáková V. - Jindřišková T., Kuželová A., Petráková B., Sauermannová L., Zákravská A., Dostálová K., Šípková A., Ryšavá A., Svobodová T., Pišná A. (Havlová K., Kadečková P., Hrbasová S., Bartošová M., Trojanová K.)

Branky: Ryšavá 3