Mistrovské utkání Fortuna Divize C 02. kolo

Sobota 13. srpna 2022  17:00 hodin  stadion Trutnov

MFK Trutnov - TJ Velké Hamry  1:1  (1:1)

Rozhodčí : M. Nenadál - M. Fojtík, J. Papežík

ŽK : 4:1, ČK : 0:0

Diváků : 170

Trutnov : M. Hofírek - M. Macek, P. Zieris, M. Mařas, M. Štěpánek (89. J. Balcar), M. Knap, M. Trávníček (73. M. Jirousek), J. Turner, J. Slavík, J. Zezula, M. Rajnoch (58. P. Brejcha)

Vladimír Marks, trenér MFK Trutnov

Přestože jsme se hned v úvodu po krásné akci Zezuly, přenechání Rajnocha a zakončujícího Slavíka dostali do vedení, herně byli v první půli lepší hosté. Sice jsme se na to v týdnu připravovali a hosté nás ničím nepřekvapili, jejich neustálé centry ze stran do pokutového území nám dělaly problémy. Jednou nás zachránila tyč, ale nakonec jsme opět inkasovali po rohovém kopu, kdy jsme nedohráli akci až do konce a soupeř svým důrazem zaslouženě vyrovnal. Naše dobré šance v prvním poločase bohužel opakovaně ztroskotali na naší malé odvaze v zakončení a chuti vzít to na sebe. Ve druhé půli se nám stejně jako v minulém kole povedlo střídání a Patrik Brejcha naši hru výrazně pozvedl a hra se minimálně vyrovnala. Velice dobré šance Slavíka, Brejchy a Turnera gólem neskončily, a tak zápas skončil podle mě spravedlivou remízou, avšak s větším počtem šancí na naší straně. Jsem velice rád, že jsme dokázali alespoň částečně potvrdit body z minulého kola a dokázali bodovat s kvalitním soupeřem, se kterým jsme v loňském roce dvakrát prohráli se skóre 2:9, a tak věřím, že se ubíráme správným směrem. Přestože to byl pro brankáře velice těžký zápas s množstvím centrovaných míčů, výborně zachytal Hofírek a naší hře velmi pomohl střídající Patrik Brejcha.