Přípravka U10

Doma jsme Hajnici bohužel porazit nedokázali

Napsal Jiří Matoulek 19.09.2022

V rámci 3. kola jsme odehráli 2 výsledkově vyrovnané zápasy proti celku Kocbeře/Hajnice

3. kolo EMARK Analytics OP starších přípravek - podzim 2022

MFK Trutnov B  -  Kocbeře/Hajnice  5:5 (2:4)

MFK Trutnov B  -  Kocbeře/ Hajnice  3:4 (0:2)

Sestava: Spílka M., Spílka D., Matoulek, Stanko, Klečka, Hebelka, Lhotský, Herman, Mikyska

V neděli 18.9. jsme se v rámci 3. kola představili na domácí půdě proti souklubí Kocbeře/Hajnice. I přes již typické podzimní, chladné a deštivé počasí jsme chtěli potvrdit vysokou výhru z minulého kola. Bohužel se nám do obou utkání nepodařilo dobře vstoupit. Zejména první poločas prvního utkání nám od samého začátku hodně utekl a z naší strany byl opravdu velmi špatný. Soupeř byl všude rychleji, byl důrazný, my kupili hormadu nevynucených chyb, nedokázali si přihrát a dva goly si prakticky dali sami. O poločasové přestávce jsme si vyříkali naše chyby a pokusili se s utkáním ještě něco udělat. Zvýšeným důrazem a aktivitou se nám nakonec podařilo zápas dovést až do remízového stavu a dokonce jsme proti nepříjemnému soupeři sahali i po výhře. V druhém utkání se však bohužel znovu opakoval nepovedený začátek a i do tohoto utkání jsme nevstoupili příliš dobře a prohrávali o 2 góly. Naše aktivita se opět zlepšila až ve druhém poločase, avšak tentokrát to stačilo jen na korigování výsledku a těsnou prohru 3:4. Oba zápasy si tedy byly hodně podobné, kdy nám utekl začátek a skore jsme doháněli až ve druhých poločasech, které jsme oba vyhráli. V naší soutěži se musíme vyrovnat s důraznou hrou našich soupeřů, která nám bohužel dělá problémy. V rámci kategorie U11 hrajeme z valné většiny proti o rok starším a zkušenějším klukům, kteří mívají v osobních soubojích navrch. Takové soupeře musíme přehrávat týmovou hrou, zlepšit přihrávky, zvýšit pohyb a míče "dávat dříve od nohy", jelikož v osobních soubojích nás soupeř většinou přetlačí.