Čafku jsme doma přivítali deseti brankami

MFK Trutnov - ČAFC Praha

07. kolo Divize C mladších žáků U12
Neděle 17.09.2023 od 12:30, Horní Staré Město

Výsledek: 10:4 (5:1 | 1:1 | 4:2)

Branky: 02., 24., 34. a 76. Kamitz, 04., 09. a 79. Hledík, 26. Víšek, 80. Bischof, 82. Holubec - 19., 45. a 83. Kovalov, 65. Huček

Trutnov: Matěj Šustr - Vladimír Jůzl, Marek Bischof, Daniel Macháček, Petr Chmelík, Tadeáš Zemánek, Milan Sagasser, Vojtěch Kamitz, Matyáš Drozda, Tymofii Maksymenko, Matěj Hledík, Patrik Valenta, Jan Duch, Jan Holubec, Jan Víšek

ČAFC: Albert Hora - David Huček, Demian Kovalov, Šimon Mádr, Matyáš Urban, Ondřej Lipavský, Jakub Sláma, Filip Šándor, Ondřej Zelený, Alois Rýdl, Platon Nevdashov, Dominik Hrůša

Rozhodčí: Matěj Gartner

ŽK: 0 : 0
ČK: 0 : 0

Diváků: 67

Michal Kamitz, trenér MFK Trutnov:
Tuto neděli jsme nastoupili k prvnímu domácímu utkání v žákovské divizi. Do Horního Starého Města zavítal pražský tým ČAFC. Soupeře jsme neznali, ale chtěli jsme se prosadit svoji útočnou hrou, což se nám, myslím, podařilo. V úvodu utkání jsme nebyli zcela koncentrovaní a z toho pramenily náznaky šancí soupeřových šancí. Po chvilce se ale kluci dostali do tempa a postupně jsme přebírali otěže zápasu. První třetinu jsme ovládli 5:1 a i přes dobře hrajícího soupeře jsme byli lepším týmem.

Ve druhé třetině se hra vyrovnala. Kombinace se nám tolik nedařila, vytratila se mezihra a ani proměňování šancí nebylo dle našich představ. Skóre se tak příliš nezměnilo a po druhé třetině byl stav 6:2. Do třetí části jsme vstoupili špatně a unaveně a jen s velkou dávkou štěstí, jsme ze spousty šancí soupeře obdrželi jen jednu branku. Po důraznější domluvě jsme se ale herně zvedli a zápas v této fázi rozhodli ve svůj prospěch. Po několika pěkných akcích jsme soupeři odskočili a už si vítězství v klidu pohlídali.

Klukům patří poděkování za zvládnuté utkání, nasazení a chuť se o výsledek porvat. Věřím, že jim další vítězné utkání dodá sebevědomí do dalších zápasů, a to hlavně směrem ke kombinační hře, kterou bychom si stále představovali na vyšší úrovni. Stále je na čem pracovat.

Už v sobotu nás čeká další pražský celek, kdy se představíme na hřišti Vyšehradu.

Václav Huček, trenér ČAFC Praha:
Začátek zápasu jsme strašně prospali. Soupeř byl rychlý a dravý a my jsme se nedostali vůbec do hry. Nefungovalo vůbec nic. Druhou třetinu jsme se zvedli a soupeře začali tlačit, což nám vydrželo i ve třetí třetině. Za stavu 6:3 jsme cítili šanci, ale k obratu, i přes nastřelenou tyčku a další šance, nedošlo. V závěru jsme dostali 3 rychlé góly a bylo po zápase. Na výhru tedy čekáme dál. Za pochvalu stojí to, že i když jsme v první třetině výrazně prohrávali nejen gólově, ale i herně, kluci se kousli a o změnu stavu opravdu bojovali. Kotel našich fanoušků vyburcoval k fandění i rodiče soupeře, a tak byla i skvělá atmosféra.