​​​​​​​8. 6. 2024 – turnaj Mladá Boleslav

Napsal Karel Kužel 13.06.2024

2.liga starších žákyň Čechy 7+1

Poslední ze čtyř jarních turnajů kategorie WU15 hostila Mladá Boleslav.

Svoji zápasovou premiéru si zde odbila Janovská, která svojí kvalitní hrou přispěla k pěknému týmovému výsledku.

Všem hráčkám patří poděkování za nasazení a týmovost.

FK Mladá Boleslav/FC Sporting Mladá Boleslav : MFK Trutnov 0:1 (0:0)

Sestava MFK Trutnov: Čeřovská N. (G) – Voborníková, Žabová – Grofová, Pišná, Kultová –Kaněrová, Yakym (Šoltészová, Janovská, Čeřovská L.)

Branky: Šoltészová

Chuť hrát a vyhrát, byla u holek znát od začátku zápasu. Dobrý týmový výkon podržela koncentrace všech hráček v obranné fázi hry a tlak útočnic na obranu soupeře. Jedinou střelkyní tohoto utkání byla Šoltészová.

FK Mělník 1909 : MFK Trutnov   3:5 (1:3)

Branky: Kaněrová, Šoltészová 2, Pišná 2

Do druhého zápasu s Mělníkem jsme vstupovali s respektem k soupeři a jasným cílem- vyhrát zápas. Skóre v 8. minutě otevřela Kaněrová, když s přehledem vyhodnotila situaci a umístěnou střelou otevřela skóre zápasu. Na to navázala Grofová, svým skvěle vyvinutým tlakem v obraně soupeře kdy napomohla k zisku míče Šoltészové, která se následně gólově prosadila. Ta přidala ještě jednu branku po přesném pasu od Pišné. Pišná si kromě asistence připsala i dva vstřelené góly. I přes vynucené střídání naší brankařky, kdy rukavice oblékla Kultová, se holkám podařilo porazit Mělník 3:5.

MFK Trutnov : FK Baník Most - Souš/FK Dobroměřice 0:1 (0:1)

Jak již bývá zvykem těchto turnajů, čekal na nás poslední zápas s Mostem. Na výkonu se postupně začal projevovat úbytek sil. To sebou neslo přizpůsobení se hře soupeře, který tak jak bývá jeho zvykem, hraje hodně vzduchem a silou. Zakončení na obou stranách nechyběla. Jediné úspěšné bylo v 8. minutě to Mostu.