Dívky WU19

100% nasazení od rozcvičení po 91. minutu = 3 body!

Napsal Karel Kužel 30.10.2022

Sobotní „výlet“ pro některé hráčky startoval již o půl páté ráno tak, abychom stihli se v klidu dopravit na hřiště souseda v tabulce DFK Bohemians Praha, zápas začínal v 10 hodin. A vyplatilo se. Na soupeře jsme vlétli aktivitou a jednoduchou kombinací uprostřed hřiště s vysouváním krajních záložníků. Úniku Dostálové chyběla přesnost v koncovce, zato Petráková již v 7. minutě byla neomylná 0:1. Ve 14.minutě kapitánka Ryšavá z penalty zvyšovala již na 0:2, kterou svou aktivitou ve vápně zařídila Pišná.  Soupeř se po našem nástupu začal pomalu oklepávat a začal hrozit nákopy za naší obrannou linii, nicméně tyto pokusy likvidovala pozorná gólmanka Dvořáková. Domácím jsme dali možnost snížit ve 29. minutě po chybě v rozehrávce, kdy Nováková chytře přelobovala Dvořákovou 1:2. Do druhé půlky jsme chtěli zahustit střed tak, aby soupeř nedostal prostor ke kombinaci a průnikovým přihrávkám za obranu. To se nám dařilo a domácí volili dlouhé nákopy, které jsme eliminovali dobře hrající Holáskovou a Kadečkovou. I naše kombinace uprostřed hřiště a kolmice se dařili, bohužel se nám nepodařilo proměnit únik Pišné, zakončení Sauermannové i Jindřiškové končili nepřesností nebo zákroky domácí gólmanky Váňové. A když soupeř v 80. minutě nepotrestal naší chybnou rozehrávku přestřelením prázdné branky, tak zaúřadovala Šípková. V 87.minutě ve středu hřiště vybojovala míč a snad s posledních sil, obešla tři domácí hráčky a sólo zakončila s přehledem k levé tyči 1:3.

Gratulace k týmovému výkonu, ke kterému patří i trocha štěstí.

DFK Bohemians 1905 - MFK Trutnov 1:3 (1:2)

Sestava MFK: Dvořáková – Jirmanová, Kuželová, Kadečková, Sauermannová – Holásková – Petráková, Šípková, Ryšavá, Dostálová – Pišná

(Trojanová, Sokolvá, Jindřišková, Zahálková, Hrbasová, Schreiberova)

Branky: Petráková, Ryšavá (pen), Šípková